РЕФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ УКРАЇНИ

Анотація

Стратегія реформування системи Державної служби з надзвичайних ситуацій була схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 січня 2017 р. №61-р.

Таке рішення було прийняте у зв’язку з тим, що існуюча на той час система ДСНС не дає змоги в повному обсязі виконувати покладені на Службу завдання з реалізації державної політики у сфері цивільного захисту, забезпечення належного рівня безпеки життєдіяльності населення, його захисту від надзвичайних ситуацій, пожеж та інших небезпечних подій.

Реалізація Стратегії почалася в 2017 році, та здійснюється у три етапи до кінця 2020 року. Обгрунтовано, що система державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки має надмірний регуляторний вплив на суб’єктів господарювання, що призводить до зниження рівня довіри таких суб’єктів та населення, а також негативно позначається на інвестиційному кліматі в державі.

«Активна реалізація реформи розпочалася у 2016 році з прийняття нового Закону «Про державну службу» та комплексної Стратегії реформування державного управління, що відповідають принципам публічної адміністрації OECD/SIGMA. Впродовж 2017-18 рр. тривала активна фаза реформування – реорганізація міністерств, запуск нових директоратів із формування державних політик та стратегічного планування, залучення на державну службу фахівців шляхом прозорих конкурсів на career.gov.ua, запуск понад 100 електронних послуг для громадян та бізнесу. У 2018 році експерти OECD/SIGMA провели комплексну оцінку системи державного управління та підготували рекомендації, які стали основою для оновлення Стратегії реформування держуправління», заявивв Саєнко О.С.

Біографії авторів

Микола Васильович Андрієнко

доктор наук з державного  управління, доцент, Начальник науково-дослідного центру заходів цивільного захисту, Український науково-дослідний інститут цивільного захисту

Олександр Павлович Борис

кандидат технічних наук, Заступник начальника (з протипожежного захисту та техногенної безпеки), Український науково-дослідний інститут цивільного захисту

Опубліковано
2020-02-20