ЦИФРОВІ ІНСТРУМЕНТИ КООРДИНАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ У СФЕРІ ЗОВНІШНІХ ЗНОСИН

Анотація

Революційний розвиток інформаційно-комунікаційних технологій торкнувся майже усіх аспектів людського життя у ХХІ ст. Глобалізація та активне поширення нових засобів комунікацій сприяли поглибленню міжнародного співробітництва та зниженню витрат практично в усіх сферах життєдіяльності суспільства.

В сучасних умовах під впливом інформаційно-комунікаційних технологій відбувається трансформація системи органів зовнішніх зносин, вона стає все більш розгалуженою, багаторівневою, мережевою. У нинішній час лідери держав та урядів, міністерств і парламентських структур цілком самостійно виходять на прямі міжнародні зв’язки зі своїми безпосередніми візаві і партнерами, демонструючи тим самим нові умови міжнародних контактів та різні рівні впливу на формування національних зовнішньополітичних курсів. Значне зростання кількості міжнародних акторів, в тому числі – національних, та прискорення у часі усіх процесів є викликами для системи органів зовнішніх зносин будь-якої держави світу. При цьому забезпечення “одноголосності” державної зовнішньої політики стає дедалі складнішим завданням за наявних підходів.

Водночас, в умовах безпрецедентних викликів та загроз внаслідок російської агресії “гібридного” характеру та теперішньою турбулентністю міжнародного безпекового середовища України, неузгодженість дій різних органів державної влади України на міжнародній арені призводить до значних негативних наслідків та іміджевих втрат держави.

У статті досліджуються можливості впровадження нових цифрових інструментів в управлінські процеси для підвищення ефективності координації діяльності органів державної влади України у сфері зовнішніх зносин на основі вивчення та аналізу досвіду провідних країн світу у цій сфері.

Опубліковано
2020-04-25